Dovanų Kalėdoms pirkimas taps paprastesnis

Dovanų Kalėdoms pirkimas taps paprastesnis

Sakoma, kad Kalėdos yra stebuklų metas. Stebuklai gali būti įvairūs – žmonės suranda vienas kitą, susitaiko ir pan. Tai svarbiausi stebuklai. Tačiau būna ir mažesni, bet labai malonūs stebuklai. Tai va, apie tokį visai netikėtai atrastą vienoje iš Vilniaus parduotuvių ir norisi jums pranešti. 

Istorinis fonas

Prūsijos kavalerijos pistoletas „Model 1731 Potsdam“ (vokiškai „PreuBische Steinschlosspistole“ - „Potzdamn“, pagal kitą versiją 1732 metų) buvo sukurtas siekiant pakeisti vos ketveriais metais anksčiau pristatytą sunkų, nepatogų ir nepatrauklų pistoleto modelį. Tuo metu, kai Frederiko Didžiojo armija išbandė savo ginklus kovose su Europos armijomis, šis modelis buvo labiausiai paplitęs Prūsijos kavaleristų tarpe. Atsižvelgiant į medinių detalių tobulumą, siekiant sumažinti svorį, nenuostabu, kad kitos armijos pradėjo kopijuoti šį modelį. Pavyzdžiui, britai pristatė pistoletą „Dragoon“, stebėtinai panašų į prūsų pistoletą. Kaip ir daugelis Frederiko Didžiojo armijoje naudotų ginklų, šis pistoletas buvo ilgai naudojamas ir buvo pakeistas tik 1789 m.

Šis populiarus kariuomenėje pistoletas kartu su Vokietijos pagalbiniais daliniais tapo mūšių prie Saratogos (1777 m. rugsėjo 19 ir spalio 7 d.) dalyviu. Mūšiai prie Saratogos tapo lemiamu Amerikos revoliucijos momentu, po kurių į karą Amerikos pusėje įstojo Prancūzija, o tai, savo ruoštu, ir lėmė Amerikos nepriklausomybę nuo Britanijos.

O dabar prie reikalo...

Tokia ilga įžanga buvo reikalinga tam, kad suprastume su kokiais retais ginklais turime reikalą.

Nuo 1993 metų nedidelė šeimos verslo tradicijomis paremta JAV ginklų gamintoja The Middlesex Village Trading Co. gamina įvairių senovinių ginklų kopijas.

Pristatome šios kompanijos produkciją - Germanic Dragoon Flintlock Pistol.

Kalibras .631, rekomenduojamas kulkos skersmuo .600, rekomenduojamas dūminio parako 2F kiekis - 35 greinai.

Kadangi dragūnai dėkluose prie balno laikydavo du pistoletus, tai ir įsigyti yra galimybė porą pistoletų. Poros kaina 599 eurų, o vieno tik 349 eurų.

Ginklams įsigyti reikalingas neterminuotas leidimas įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus (C KATEGORIJA).

Pistoletai yra parduotuvėje UAB Baltic Arms, Konstitucijos pr. 12 Vilniuje. Pasiteirauti galima telefonu +370 698 333 22.

  

O čia vyrukas demonstruoja kaip reikia užtaisyti pistoletą ir jo šaunamasias savybes.

 

Atgal